”Galeria Reden” będzie bardziej biurowa

Wizualizacja biurowca, która powstanie przy al. Piłsudskiego 2 w Dąbrowie Górniczej (fot. BO Bart 2)
Rozpoczęła się budowa biurowca przy al. Piłsudskiego 2 w Dąbrowie Górniczej. Określana wcześniej mianem Galerii Reden inwestycja ma być gotowa w 2013 roku.

Inwestycji, o której mowa najbardziej obawiali się dąbrowscy kupcy. Przed wieloma miesiącami w mieście aż wrzało, że w jednej z byłych hal Damelu powstanie kolejne centrum handlowe, które zagrozi egzystencji znajdującego się w pobliżu targowiska.

Jak się okazuje, więcej było w tym plotek niż prawdy. Wiele było w tym także gry politycznej, bo informacja o budowie kolejnego centrum handlowego pierwszy raz pojawiła się przed ostatnimi wyborami samorządowymi. Już wtedy dla wielu osób nie było tajemnicą, że jednym ze współwłaścicieli spółki Yuno jest Robert Koćma, były przewodniczący Rady Miasta w Dąbrowie Górniczej, a obecnie doradca prezydenta Zbigniewa Podrazy i prezes klubu siatkarskiego MKS Tauron.

Jak mówi dziś Maciej Witas, prezes spółki Yuno, o budowie galerii handlowej nie ma mowy. Będzie za to biurowiec. Obiekt przy al. Piłsudskiego 2 będzie miał trzy kondygnacje. Wiadomo już, że pierwszą, parterową, o powierzchni 1000 m kw. zajmą przedszkole i powierzchnie handlowo-usługowe. Dwie kolejne (1000 i 500 m kw.) zostaną zaadaptowane pod biura. Przy budynku powstanie także parking na 70 samochodów.

– W Dąbrowie Górniczej nie brakuje powierzchni biurowych, ale wiele z nich jest niskiej jakości. My zaoferujemy powierzchnie o wysokim standardzie – zachwala Maciej Witas, prezes spółki Yuno.

Początkowo inwestycja miała być gotowa pod koniec 2012 roku, ale już dziś wiadomo, że to nierealny termin. Teraz mówi się o pierwszym półroczu 2013 roku. Jak dodaje prezes Witas, nieaktualna jest także nazwa Galeria Reden, choć szyld ”Reden” widać jeszcze na najnowszej wizualizacji inwestycji.

Projekt budynku wykonało biuro projektów BART 2 z Dąbrowy Górniczej przy konsultacji z Pracownią Architektoniczną ARKAT z Katowic

Źródło: http://sosnowiec.wyborcza.pl/sosnowiec/1,93867,12824460,__Galeria_Reden___bedzie_bardziej_biurowa_niz_handlowa.html?disableRedirects=true